PROGRAMM
April 27, 2023
Digitaalse revolutsiooni ajastul on elektrooniline identifitseerimine (eID) ja usaldusteenused olulised komponendid, mis võimaldavad turvalisi tehinguid digitaalses maailmas. Euroopa Liidu kodanike liikuvus on viimastel aastatel üha enam kasvanud, samuti on suurenenud nõudlus ja ootused piiriüleste digitaalsete avalike teenuste kättesaadavuse suhtes. Selles ettekandes jagame oma kogemusi piiriülese eID-infrastruktuuri loomisel Eesti eID-ökosüsteemi seisukohast ja selgitame, kuidas see on mõjutanud avalike digitaalteenuste osutamist Eestis.
Ettekandes anname ülevaate dokumentide ringlusest (esitamine ja väljastamine) ja nendest teenustest perekonnaseisuasutustes, mida vastavalt õigusaktidele saab pakkuda e-keskkonnas.
Šveitsi seadus muutus 1. jaanuaril 2012. Sellest ajast alates on riigiametnikul lubatud esitada elektroonilisi toiminguid. Iga kanton (st föderaalriik) vastutab protsessi ja selle rakendamise eest. Kus me praegu juurutamisprotsessis oleme?
2023. aasta kongressi jaoks oleme koostanud küsimustiku, mille eesmärk on kaardistada e-teenuste ja digitaalsete lahenduste olukorda erinevates riikides perekonnaseisumenetluse läbiviimisel. Küsimustiku ülevaade võimaldab lühidalt tutvustada erinevate riikide praktikat, digiteenuste ulatust ja eripärasid. Tagasiside ja kogemuste põhjal saab tihendada koostööd uute digilahenduste loomiseks ja rakendamiseks.
Dress code: dark suit. More information about dinner HERE.
19:00 Transfer to Gala Dinner
23:00 Transfer back to Nordic Hotel Forum
April 28, 2023
Perekonnaseisu registreerimine jäi sajandite jooksul algusest peale muutumatuks. Kahekümnenda sajandi digitaalne revolutsioon on oluliselt muutnud ka perekonnaseisu registreerimise protsesse, dokumente ja ametnikelt nõutavaid oskusi. Ettekandes vaadeldakse Eestis toimunud muutusi ja püütakse mõelda, kuhu me liigume.
EVS tegi koostööd ANUSCA ja Euroopa ülikoolidega, et töötada välja projekt "Identiteedid liikvel", mida kaasrahastas Euroopa Komisjon. Projekti raames uuritakse avalike dokumentide liikumist määruse 2016/1191 alusel teoreetiliselt ja praktiliselt. Panus annab ülevaate projekti viimastest tulemustest, keskendudes eelkõige digitaaldokumentidele ja poliitilistele soovitustele ELi institutsioonidele.
Ettekanne keskendub ICCSi praegusele olukorrale, käimasolevale tööle ja erinevatele projektidele, mis on äsja käivitatud (konventsiooni nr 34 jõustumine ja selle tagajärjed, konventsioonide ajakohastamine, tekstide tõlkimine, perekonnaseisu käsitleva praktilise juhendi taaskäivitamine).
Korraldaja kontaktid
Nordic Hotel Forum, Viru väljak 3