Töötoad haridusest
Saa inspiratsiooni ja uusi oskuseid!
E-töötoas saad analüüsida oma tugevusi ja oskusi ning teadmisi muutuvast haridusmaailmast. Töötubades ei jagata lihtsalt informatsiooni, vaid Sa saad teha praktilisi harjutusi, osaleda aruteludes ning kuulda ka teiste kogemusi ja lugusid. Töötukassa töötoad toimuvad Microsoft Teams keskkonnas ning aktiivseks osalemiseks on oluline kaamera ja mikrofoni olemasolu.
Töötubadeks osalemiseks tuleb Sul registreeruda kuna kohtade arv on piiratud. Peale registreerumist saadame liitumisinfo Sinu e-posti aadressile. Infoloengutes kohtade arv ei ole piiratud ning liitumislingi leiad huvipakkuva loengu juurest. Saad mugavalt tellida endale ka meeldetuletuse koos liitumislingiga e-posti aadressile.
Vaata eelnevalt videotest, kuidas liituda Microsoft Teamsiga arvuti teel või nutiseadme vahendusel.
Kohtumiseni töötoas!
Päevakava
16. aprilli grupid
Tule kui Sul on ees valikud oma karjääriteel. Saad teada, mis on motivatsioon ja kuidas see on seotud asjade käivitamisega. Õpid välja tooma oma oskusi ja võimeid ning saad teada, kust otsida õppimis- ja töömaailma kohta informatsiooni. Peale osalemist oskad märgata oma tugivõrgustikku ja teed esimesed sammud oma unistuse poole.
Karjäärinõustaja, Eesti Töötukassa
Töötuba tutvustab meie kooli vastuvõttu, erialasid ja õpikeskkonda.
arendusosakonna assistent, Kuressaare Ametikool
teabejuht, Kuressaare Ametikool
Kas soovid arendada oma oskusi ja avastada uusi võimalusi enese täiendamiseks? Liitu meiega infoloengul, kus keskendume Sinu oskuste analüüsimisele ja arendamise võimaluste leidmisele. Loengu eesmärk on panna Sind mõtlema oma oskuste peale ning avardada arusaama sellest, millised oskused Sul veel puuduvad ning kuidas neid arendada. Ära jäta võimalust kasutamata oma potentsiaali avastamiseks ja alusta oma arenguteekonda koos meiega!
Oskuste arendamise metoodik, Eesti Töötukassa
Teenusejuht (tööturukoolitus), Eesti Töötukassa
Teenusejuht (tasemeõpe ja kvalifikatsiooni saamise toetamine), Eesti Töötukassa
Arendusjuht (oskuste arendamise teenused), Eesti Töötukassa
Infoloengus räägin sulle karjääri olemusest ja karjäärimudelitest. Tutvustan sulle, kuidas kujundada teadlikult karjääri ning selgitan millised on karjääri kujundamise põhimõtted, et sa saaksid teha teadlikke ja kaalutletud karjäärivalikuid. Tutvustan sulle teemakohalisi veebilehti, seda ikka selleks, et sa oskaksid karjääriinfo allikaid oma karjääri planeerimisel kasutada.
Karjääriinfo spetsialist, Eesti Töötukassa
Oled oodatud infotundi, kui Sind huvitavad eesti keele õppe võimalused, kui soovid täiendada oma keeleoskust või alles alustad keele õppimisega.
tööturuteenuste valdkonnajuht, Integratsiooni Sihtasutus
Kas Sind huvitab loomevaldkond? Märkad põnevaid disaine ja endalgi läheb fantaasia kohe tööle? Tahaksid ise päriselt oma kätega loomingulisi kunsti- või disainiprojekte teha? Kui jah, siis osale meie infotunnis, kus räägime lähemalt Kõrgema Kunstikooli Pallas kaheksast erialast, mida sisseastumiseks vaja on ja mida kõike ägedat meie tudengid õpingute jooksul teha saavad!
õppeprorektor, Kõrgem Kunstikool Pallas
Ülevaatlik kooli tutvustav infotund erialadest, õppimisvõimalustest ja sisseastumisest. Tule kuulama ja küsima!
Meedia erialaosakonna juhataja, Tallinna Polütehnikum
IT ja telekommunikatsiooni erialaosakonna juhataja, Tallinna Polütehnikum
Energeetika ja automaatika erialaosakonna juhataja, Tallinna Polütehnikum
Oskused annavad võimaluse! CNC või auto, keevitus või tehnosüsteemid, automaatika või kinnisvara hooldamine - need on oleviku ja tuleviku erialad, mida tasub õppida! Tule infotundi!
arendusjuht, Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakool
Oled omandanud keskhariduse ja mitmed teed on avatud, kuid Sa ei ole veel otsustanud, millisele teekonnale järgmisena asuda? Tule loengusse ja saa teada, kuidas orienteeruda haridus- ja töömaastikul, et astuda teadlikumaid samme iseseisva elu suunas.
Karjääriinfo spetsialist, Eesi Töötukassa
17. aprilli grupid
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid räägivad veipimise teemal. Lisaks sellele tutvustame teile lühidalt meie õenduse õppekava ja kooli sisseastumise tingimusi erinevatele õppekavadele. Kui oled huvitatud tervishoiuvallas tegutsemisest, oled hooliv, empaatiline ning soovid oma tulevikku siduda tervishoiuga, siis tule kindlasti meid kuulama!
õe õppekava juht, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool
õppetöö spetsialist, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool
Tule gruppi, kui seisad valiku ees: kuidas edasi? Mis on karjääripööre ja kuidas seda läbi viia? (Taas)tutvume mitmete karjääriteekonnal abistavate veebikeskkondadega, kuulame grupikaaslaste mõtteid ja kogemusi ja jagame ka omi. Räägime Töötukassa teenustest, mis aitavad karjääriteel edasi liikuda ja on mõeldud kõigile, kes tunnevad vajadust oma tugivõrgustikku laiendada.
Karjäärinõustaja, Eesti Töötukassa
Infotunnis tutvustame EWERSi õppimisvõimalusi põhikoolilõpetajatele.Tutvustame kooli ning vastame tekkinud küsimustele. Ootame kõiki, kes on huvitatud kutseõppest põhihariduse baasil järgnevatel erialadel.
Kutsekeskharidus:
- Mehhatroonika
- IT-süsteemide nooremspetsialist
- Tisler
- Keevitus- ja metallitööd
- Toitlustusteenindus
- Üldehitus
Kutseharidus:
- Abikokk
- Keevitaja
- CNC treipingi operaator
- Ehituspuusepp
- Plaatija
- Maaler
- Pottsepp-sell
direktor, EWERS
Hariv ja põnev tund, mille käigus vabatahtlikud räägivad vahetusaasta positiivsest mõjust tulevikule ja ühiskonnale laiemalt. Samuti jagatakse rahatarkusi isiklikest kogemustest, kuidas vahetusaastale minekuks leida toetajaid, et aastane kogemus teises kultuuriruumis oleks kõigile võimalik.
Oskused annavad võimaluse! CNC või auto, keevitus või tehnosüsteemid, automaatika või kinnisvara hooldamine - need on oleviku ja tuleviku erialad, mida tasub õppida! Tule infotundi!
arendusjuht, Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakool
Töötuba tutvustab meie kooli vastuvõttu, erialasid ja õpikeskkonda.
arendusosakonna assistent, Kuressaare Ametikool
teabejuht, Kuressaare Ametikool
Infotund EWERSi õppimisvõimalustest gümnaasiumilõpetajatele ja täiskasvanutele. Infotunnis tutvustame EWERSi õppimisvõimalusi gümnaasiumilõpetajatele ja täiskasvanutele. Tutvustame kooli ning vastame tekkinud küsimustele. Ootame kõiki, kes on huvitatud kutseõppest keskhariduse baasil järgnevatel erialadel:
- Puittoodete tehnoloog
- Mehhatroonik
- Ärikorralduse spetsialist
Töökohapõhine- ja jätkuõpe:
- Puhastusteenindaja juhendaja
- Metallide töötlemise tehnik-tehnoloog
- Mehhatroonik-tehnik
- Pärandturismi korraldaja
- Puittoodete konstrueerija-tehnoloog
- Kokk
direktor, EWERS
Ootame kõiki huvilisi kuulama ja koos arutlema kunsti- ja disainitudengite igapäevaste tegemiste, tuleviku soovide ja eesmärkide ning üldisemalt loomevaldkonna suundade ja trendide üle. Arutlevad Kõrgema Kunstikooli Pallas maalitudeng Gertu ja fotograafiatudeng Enlil. Kõiki kuulajaid kutsume ka kaasa rääkima ja küsimusi esitama!
maalitudeng, Kõrgem Kunstikool Pallas
fotograafiatudeng, Kõrgem Kunstikool Pallas
skulptuuri osakonna vilistlane, Kõrgem Kunstikool Pallas
18. aprilli grupid
Tahad avastada oma potentsiaali ja leida selle tee, mis sind tõeliselt innustab?
Tule eriala sobivus testile ja avasta oma varjatud tugevused ning talent, mis võivad just sulle tulevikus edu tagada! See test aitab sul leida sind huvitavad tegevused ja suunab sind sobivale teele. Lisaks sellele saad teada, millised isiklikke tugevusi ja kuidas tasuks edasi arendada, et saada oma unistuste ametis tõeliseks professionaaliks.
direktor, Tallinna Teeninduskool
Töötuba tutvustab meie kooli vastuvõttu, erialasid ja õpikeskkonda.
arendusosakonna assistent, Kuressaare Ametikool
teabejuht, Kuressaare Ametikool
Soovid olla osav infootsija internetis ning leida soovitu vähemate klikkidega? Osale loengus, et oskaksid internetist olulist teavet teadlikumalt otsida ja analüüsida, veebilehti kriitiliselt hinnata ning teemakohaste vastuste osas otsingutulemusi piirata. Jagan ka kasulikke googeldamise nippe.
Karjääriinfo spetsialist, Eesti Töötukassa
Visualiseerimise abil saame koos mõelda, kuidas oma karjäärialane unistus ellu viia.
Käime läbi olulised sammud karjääriteel, pöörame tähelepanu ressurssidele, vaatame otsa takistustele ning mõtleme, kuidas neid komistuskive ületada. Grupis osalemise tulemusena:
- tead, kuidas visualiseerida tulevikku;
- oskad kaardistada vajalikke ressursse ja arenguvajadusi;
- oled visuaalselt läbi mõelnud edasised karjääriplaanid.
Karjäärinõustaja, Eesti Töötukassa
Infotunnil on võimalik kuulda Tartu Kunstikooli õppimisvõimalustest otse ja vahetult kooli enda personalilt. Sul on võimalus ka oma küsimusi esitada. Õppimisvõimalusi jagub igale vanusele ja haridustasemele - tule ja saame tuttavaks!
kommunikatsioonijuht, Tartu Kunstikool
Hea lapsevanem, kas soovid kindlustada oma lapse edu tööturul? Tahad teada, kuidas sinu laps saaks tulevikus hästi tasuva töökoha, mis on loominguline, mitmekülgne, eneseteostust pakkuv ning mille viljad muudavad maailma? Siis ühine meiega virtuaalses töötoas, kus tutvustame inseneri elukutse võlusid, lükkame ümber levinumad eksiarvamused insenerihariduse ja elukutse kohta ja arutleme, kuidas märgata ja toetada lapse tehnoloogiahuvi ja arendada juba täna lastes tulevikuoskusi.
Liitu meiega, et saada inspiratsiooni ja praktilisi nõuandeid, kuidas olla toeks oma lapse teekonnal teaduse ja tehnoloogia maailma.
Eesti Inseneride Liidu ja koolitusettevõtte Enerhack asutaja ja juht
Eesti Inseneride Liidu järelkasvu programmijuht
Projektijuht ning TalTechi 3. kursuse elektroenergeetika tudeng
Konserveerimine-restaureerimine on üks imetabasemaid erialasid üldse. Üheaegselt nii äärmuseni käeline ja praktiline ning teisalt täiesti eeterlik ja tundlik. Tegemist on iseseisva tegevusalaga, mis nõuab üsnagi pikaajalist õppimist ja harjutamist vajavaid oskusi. Need oskused erinevad kunstniku, puunikerdaja, arhitekti või skulptori omadest. Sarnaselt nendele peame me oskama kõiki objektide töötlemise võtteid ja nippe, tundma nii tänapäevaseid kui ka muistseid tehnoloogiaid. Aga teisalt peame me oskama seletada oma tegevusi, seostada neid ühiskonna ideede ja mõttemudelitega. Üheaegselt hoiame me käes maali, aga samas ka seda loonud kunstniku pintslit ja tunneme kusagil kukla taga tema pilku. See muudab meie töö ühtaegu kergeks ja raskeks. Kergeks, kuna ma pean jälgima mineviku meistrite samme ja mõtteid, aga samas ka raskeks, kuna meie peame praegu võtma vastutuse nende teoste eest. Infotunnis räägime sellest, kuidas objektidest saab pärand ja kuidas konservaatorid-restauraatorid töötlevad seinamaalinguid, mööblit ja raamatuid. Tulge ja avastage, kuidas meie kõigi panus kultuuripärandi konserveerimisel aitab säilitada mineviku jälgi ja rikastada tuleviku pärandit!
konserveerimise ja restaureerimise suuna juht, Kõrgem Kunstikool Pallas
Oskused annavad võimaluse! CNC või auto, keevitus või tehnosüsteemid, automaatika või kinnisvara hooldamine - need on oleviku ja tuleviku erialad, mida tasub õppida! Tule infotundi!
arendusjuht, Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakool
Astuge tulevikku kindlal sammul, õppides, kuidas tehisintellektiga (AI) seotud oskused võivad teie haridusteele ja karjäärile uue mõõtme anda. Töötuba avab ukse tehisintellekti maailma, näidates erinevate AI keskkondadega (ChatGPT, Julius AI, Google Gemini, TTSMaker jne), kuidas need oskused loovad uusi võimalusi isiklikuks kasvuks ja tööalaseks eduks. Uurime, kuidas AI tehnoloogiad mõjutavad õppimisviise ja karjääri ning arutleme, millised oskused on vajalikud, et sellest pöörasest arengust maksimumi võtta.
haridustehnoloog, koolitaja ja täienduskoolituse kontaktisik, Tallinna Tööstushariduskeskus
Kui oled üldhariduskooli lõpuklassi klassijuhataja või karjääriõpetuse õpetaja, karjäärikoordinaator või toetad muul viisil noori, siis oled oodatud kuulama loengut teemal, kuidas Eesti Töötukassa saab olla õpilastele abiks läbimõeldud karjäärivalikute tegemisel. Loengust saad teada, kuidas töötukassa saab olla sulle abiks karjääriõppe elluviimisel, pakkudes õpilastele infot haridusvõimaluste ja töömaailma arengute kohta, karjääriotsuste alast nõustamist ning võimalusi ennast paremini tundma õppida ning oma karjääri kujundamise oskusi arendada.
Karjääriteenuste osakonnajuhataja asetäitja, Eesti Töötukassa
Olete oodatud osalema meie töötoas "Säästliku Tuleviku Teejuht: Ringmajandus, Toiduraiskamine ja Toiduabi". See interaktiivne sessioon on suunatud kõigile, kes soovivad õppida rohkem jätkusuutlikust tulevikust, ringmajandusest ja toiduraiskamise vähendamisest. Saate teada, kuidas igapäevaelus teha keskkonnasõbralikumaid valikuid ning saada praktilisi nõuandeid ja inspiratsiooni. Ootame teid avatud arutelule ja küsimustele!
Küsimused, millele vastused saab töötoas:
1. Kuidas saab ringmajandust rakendada igapäevaelus?
2. Millised on võimalused toiduraiskamise vähendamiseks ja kuidas saan ise aidata?
3. Kuidas toimib toidupank Eestis ja kuidas saab sellest abi?
Liituge meiega ja olge osa säästlikust tulevikust!
kommunikatsiooni- ja projektijuht, Eesti Toidupank
19. aprilli grupid
Töötuba tutvustab meie kooli vastuvõttu, erialasid ja õpikeskkonda.
arendusosakonna assistent, Kuressaare Ametikool
teabejuht, Kuressaare Ametikool
Oled oodatud loengule, kui oled huvitatud Eesti keele õppimisest, soovite parandada oma keeleoskust või alles alustate keele õppimist. Pane tähele: loeng toimub inglise keeles!
Konsultant, Integratsiooni Sihtasutus
Tule gruppi, kui seisad valiku ees: kuidas edasi? Mis on karjääripööre ja kuidas seda läbi viia? (Taas)tutvume mitmete karjääriteekonnal abistavate veebikeskkondadega, kuulame grupikaaslaste mõtteid ja kogemusi ja jagame ka omi. Räägime Töötukassa teenustest, mis aitavad karjääriteel edasi liikuda ja on mõeldud kõigile, kes tunnevad vajadust oma tugivõrgustikku laiendada.
Karjäärinõustaja, Eesti Töötukassa
Astuge tulevikku kindlal sammul, õppides, kuidas tehisintellektiga (AI) seotud oskused võivad teie haridusteele ja karjäärile uue mõõtme anda. Töötuba avab ukse tehisintellekti maailma, näidates erinevate AI keskkondadega (ChatGPT, Julius AI, Google Gemini, TTSMaker jne), kuidas need oskused loovad uusi võimalusi isiklikuks kasvuks ja tööalaseks eduks. Uurime, kuidas AI tehnoloogiad mõjutavad õppimisviise ja karjääri ning arutleme, millised oskused on vajalikud, et sellest pöörasest arengust maksimumi võtta.
haridustehnoloog, koolitaja ja täienduskoolituse kontaktisik, Tallinna Tööstushariduskeskus
Hiiumaa ametikooli töötoas õpid tomatitaimi külvama ja pikeerima. Räägime Sulle ka pärandsortidest. Oled Sa kuulnud Hiiumaa Rohelisest?
aianduse juhtõpetaja, Hiiumaa Ametikool
aednik, Hiiumaa Ametikool
Kas teadsid, et põhikooli ja gümnaasiumi on võimalik läbida 100% e-õppes. Tule ja uuri järgi, mida see täpsemalt tähendab ning milliseid võimalusi me veel pakume. Oleme ajaga kaasas käiv kool.
haridustehnoloog, Täiskasvanute E-gümnaasium
õppenõustaja, Täiskasvanute e-gümnaasium
Infoloengus räägin Sulle karjääri olemusest ja karjäärimudelitest. Tutvustan Sulle, kuidas kujundada teadlikult karjääri ning selgitan millised on karjääri kujundamise põhimõtted, et saaksid teha teadlikke ja kaalutletud karjäärivalikuid. Tutvustan Sulle teemakohalisi veebilehti, seda ikka selleks, et oskaksid karjääriinfo allikaid oma karjääri planeerimisel kasutada.
Karjääriinfo spetsialist, Eesti Töötukassa
Tahad avastada oma potentsiaali ja leida selle tee, mis sind tõeliselt innustab?
Tule eriala sobivus testile ja avasta oma varjatud tugevused ning talent, mis võivad just sulle tulevikus edu tagada! See test aitab sul leida sind huvitavad tegevused ja suunab sind sobivale teele. Lisaks sellele saad teada, millised isiklikke tugevusi ja kuidas tasuks edasi arendada, et saada oma unistuste ametis tõeliseks professionaaliks.
direktor, Tallinna Teeninduskool
Ülevaatlik kooli tutvustav infotund erialadest, õppimisvõimalustest ja sisseastumisest. Tule kuulama ja küsima!
Meedia erialaosakonna juhataja, Tallinna Polütehnikum
IT ja telekommunikatsiooni erialaosakonna juhataja, Tallinna Polütehnikum
Energeetika ja automaatika erialaosakonna juhataja, Tallinna Polütehnikum
Oskused annavad võimaluse! CNC või auto, keevitus või tehnosüsteemid, automaatika või kinnisvara hooldamine - need on oleviku ja tuleviku erialad, mida tasub õppida! Tule infotundi!
arendusjuht, Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakool
Pakutava töötoas anname praktilise ülevaate Peahea noortenõustamise meetoditest ja harjutustest, mida saab oma igapäevaelus vaimse tervise toetamiseks rakendada. Peahea nõustamine on mõeldud noortele, kes võitlevad kergemate kuni mõõdukate vaimse tervise probleemidega.
Peahea lühisekkumise nõustaja, Peaasi.ee
Korraldaja kontaktid
Lisainformatsioon
Igapäevaselt haridusalast infot ja ideid pakub Eesti Töötukassa karjääriveeb minukarjäär.ee